W piątek wystąpią przejaśnienia i opady deszczu! – Prognoza na 13 listopada

Nad obszar naszego kraju w najbliższych godzinach nadal napływać będzie dość chłodne i na ogół też nieco wilgotne powietrze z zachodu i północnego-zachodu Europy. W zamian tego na pogodę w Polsce oddziaływać będzie pole podwyższonego ciśnienia atmosferycznego.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku nadal w wielu miejscach oraz nad samym morzem i w górach będą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się całkowite oraz zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które między innymi przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu i mżawki o słabym i zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +4°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 35-45 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1024 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach również mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia. W zamian tego w wielu miejscach w dalszym ciągu utrzyma się całkowite oraz zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które między innymi przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o słabym i zmiennym natężeniu. Dodatkowo na Wybrzeżu i Pomorzu niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +12°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu i południowego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1023 hPa.

Comments are closed.