Na Pomorzu w piątek wystąpią opady deszczu! – Prognoza na 13 listopada

Nad obszar północnej Polski w najbliższych godzinach nadal napływać będzie dość chłodne i na ogół nieco wilgotne powietrze z zachodu i północnego-zachodu Europy. Poza tym pogodę na Pomorzu kształtować między innymi będzie pole podwyższonego ciśnienia atmosferycznego.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się też duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które między innymi przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu i mżawki o zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do +5°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu i południa. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-45 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +10°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu i południowego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

 

Comments are closed.