W czwartek pojawią się opady deszczu i przejaśnienia! – Prognoza na 12 listopada

Nad obszar naszego kraju w najbliższych godzinach nadal napływać będzie dość chłodne i na ogół też wilgotne powietrze z południowego-zachodu Europy. Poza tym pogodę w Polsce kształtować będzie również wyż znad Ukrainy i południowo-zachodniej Rosji.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które między innymi przyniesie ze sobą przelotne marznące opady deszczu i mżawki. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +5°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący z południowego – wschodu i południowego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1027 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w dalszym ciągu na obszarze naszego kraju utrzymywać będzie się duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki. Dodatkowo niewykluczone są liczne mgły i zamglenia. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +12°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący z południowego – wschodu i południowego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-55 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1025 hPa.

Comments are closed.