Na Pomorzu w czwartek pojawią się opady deszczu! – Prognoza na 12 listopada

Nad obszar północnej Polski w dalszym ciągu napływać będzie dość chłodne i na ogół wilgotne powietrze z południowego-zachodu Europy. W zamian tego na Pomorzu pogodę kształtować między innymi będzie wyż znad Ukrainy i południowo-zachodniej Rosji.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady marznącego deszczu i mżawki. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +2°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany z południowego – wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1026 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które między innymi przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +9°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący z południowego – wschodu i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-44 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie nadal się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

Comments are closed.