We Wtorek pojawią się liczne mgły i przejaśnienia! – Prognoza na 10 listopada

Nad obszar naszego kraju w najbliższych godzinach nadal napływać będzie dość chłodne i na ogół też wilgotne powietrze z południowego-wschodu, które dodatkowo sprzyjać może w rozwoju mgieł. Poza tym na pogodę w Polsce w dalszym ciągu oddziaływać będzie wyż znad Krajów Nadbałtyckich i Białorusi.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach również mogą rozwijać się gęste mgły i zamglenia oraz między innymi powinno być bez opadów. W zamian tego utrzyma się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do +3°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany z południowego – wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1031 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się gęste mgły i zamglenia, które miejscami mocno mogą ograniczyć widoczność. Poza tym powinno być bez opadów oraz dodatkowo pojawi się małe oraz zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Jedynie pod wieczór niewykluczone są przelotne opady deszczu lub mżawki. Temperatura powietrza wyniesie od +10°C do +13°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany z południowego – wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1032 hPa.

Comments are closed.