W poniedziałek pozostaną z nami liczne mgły i chmury! – Prognoza na 9 listopada

Z początkiem nowego tygodnia na pogodę w naszym kraju oddziaływać będzie wyż znad Krajów Nadbałtyckich i Białorusi. W zamian tego do Polski cały czas napływać będzie dość chłodne i na ogół też umiarkowanie wilgotne powietrze z północnego-zachodu i południowego-wschodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się małe oraz zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które dodatkowo w wielu miejscach przyniesie ze sobą przelotne słabe opady deszczu i mżawki. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +4°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu i południowego – wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1027 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz między innymi utrzyma się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne słabe opady deszczu i mżawki. Temperatura powietrza wyniesie od +11°C do +13°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu i południowego – wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1030 hPa.

Comments are closed.