W niedzielę będzie pogodnie i z licznymi mgłami! – Prognoza na 8 listopada

Nad obszar Polski w najbliższych godzinach nadal napływać będzie chłodne i na ogół też umiarkowanie wilgotne powietrze z północnego-zachodu i południowego-zachodu Europy. Poza tym pogodę w naszym kraju przez najbliższe dni w dalszym ciągu kształtować będzie znad Alp i południowej części Skandynawii.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem nadal mogą rozwijać się gęste mgły i zamglenia. Poza tym będzie bez opadów oraz między innymi pojawi się małe oraz zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C  do +6°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i północnego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-45 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1027 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach nadal możliwe są liczne mgły i zamglenia oraz między innymi będzie bez opadów. Jedynie występować będzie małe oraz zmienne jak i miejscami też duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do +14°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i północnego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-45 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1025 hPa.

Comments are closed.