W weekend wystąpią liczne mgły i przejaśnienia! – Prognoza na 7 listopada

Przez weekend wpływ na pogodę w naszym kraju będzie mieć wyż. W zamian tego cały czas do Polski napływać będzie chłodne oraz między innymi umiarkowanie wilgotne powietrze z południowego – zachodu i południa Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w sobotnią noc i o poranku w całym naszym kraju będą mogły rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz między innymi powinno być bez opadów. Poza tym pojawi się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie na Wybrzeżu i Pomorzu przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu lub mżawki. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do +7°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i południowego – wschodu. Dodatkowo na Wybrzeżu i w całym pasie nadmorskim w porywach będzie on dochodzić do 35-40 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1032 hPa.

Z kolei w weekend na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz między innymi pojawi się zmienne jak i też małe oraz duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które częściowo na Wybrzeżu i Pomorzu przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu lub mżawki. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do +15°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i południowego – wschodu. W zamian tego w porywach na Wybrzeżu i w całym pasie nadmorskim będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1031 hPa.

Comments are closed.