W piątek wystąpi silny wiatr i będą rozwijać się mgły! – Prognoza na 6 listopada

W najbliższych dniach pogodę w naszym kraju kształtować będzie wyż. W zamian tego do Polski cały czas napływać będzie chłodne i na ogół umiarkowanie wilgotne powietrze z północnego-zachodu i południowego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia. Poza tym będzie bez opadów oraz między innymi pojawi się małe a także zmienne i na ogół duże zachmurzenie z niewielkimi przejaśnieniami, które na Wybrzeżu i częściowo w północnej Polsce przyniesie ze sobą przelotne słabe opady deszczu lub mżawki. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do +11°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1033 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach również mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia. W zamian tego będzie bez opadów i burz oraz dodatkowo utrzyma się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +15°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i północnego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1032 hPa.

Comments are closed.