Na Pomorzu wystąpi silny wiatr i lokalnie przejdą burze! – Prognoza na 5 listopada

Nad obszar północnej Polski w najbliższych godzinach nadal napływać będzie chłodne oraz dość wilgotne powietrze z północnego-zachodu i zachodu Europy. W zamian tego pogodę na Pomorzu kształtować będzie wyż znad Wysp Brytyjskich i Czech, który źle może wpływać na nasze samopoczucie i zdrowie.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia. Poza powinno być bez opadów i burz oraz utrzyma się zmienne zachmurzenie. Jedynie przelotne opady deszczu i niewykluczone lokalne burze z gradem możliwe będą na Wybrzeżu i w całym pasie nadmorskim. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +6°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty z południowego – zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i północnego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1028 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia. W zamian tego pojawi się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które dodatkowo na Wybrzeżu i w całym pasie nadmorskim przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i niewykluczone lokalne burze z gradem. Na pozostałym obszarze województwa powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +12°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i północnego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1029 hPa.

Comments are closed.