W środę będzie chłodno i lokalnie mogą wystąpić burze! – Prognoza na 4 listopada

Nad obszar naszego kraju w najbliższych godzinach zacznie napływać już chłodne i na ogół też wilgotne powietrze z południowego-zachodu i zachodu. W zamian tego prze najbliższe dni pogodę w Polsce będzie kształtować wyż znad Wysp Brytyjskich.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się też całkowite oraz zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki o zmiennym natężeniu. Dodatkowo na Podkarpaciu niewykluczone mogą być lokalne burze z gradem. Jedynie początkowo bez opadów i burz powinno być nad samym morzem oraz na północy i w Centrum Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +10°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i południowego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie rosnąć oraz o północy na w Warszawie na poziomie morza wskaże 1024 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się całkowite oraz zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +10°C do +12°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 40-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie na nowo wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1027 hPa.

Comments are closed.