Na Pomorzu w środę wystąpią przejaśnienia i burze! – Prognoza na 4 listopada

Nad obszar północnej Polski w najbliższych godzinach będzie napływać już chłodne oraz wilgotne powietrze z południowego-zachodu i  zachodu Europy. W zamian tego pogodę na Pomorzu przez najbliższe dni kształtować będzie wyż znad Wysp Brytyjskich i Czech.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu początkowo powinno być bez opadów i burz. Poza tym pojawi się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +6°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i południowego – wschodu. Dodatkowo na Wybrzeżu i w pasie nadmorskim w porywach będzie on dochodzić do 35-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo będzie rosnąć oraz o północy na poziomie morza wskaże 1023 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu będzie nadal występować zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym na Wybrzeżu i w pasie nadmorskim pojawią się też przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu jak i niewykluczone mogą być lokalne burze z gradem. Na pozostałym obszarze województwa powinno początkowo być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +12°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i północnego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie na nowo wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1025 hPa.

Comments are closed.