We wtorek miejscami popada deszcz i wyjdzie słońce! – Prognoza na 3 listopada

W najbliższych godzinach wpływ na pogodę w naszym kraju będzie mieć wyż znad Wysp Brytyjskich. Poza tym cały czas do Polski napływać będzie dość ciepłe i na ogół nieco wilgotne powietrze z południowego-zachodu i zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w  ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się całkowite jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i niewykluczone lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +12°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo będzie jeszcze się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach nadal niewykluczone są liczne mgły i zamglenia oraz między innymi pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki o zmiennym natężeniu. Dodatkowo częściowo na północnym – wschodzie i wschodzie możliwe przed południem są zanikające lokalne burze z gradem i opady deszczu. Jedynie bez opadów powinno być w Centrum Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do +17°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie już rosnąć oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

Comments are closed.