Na Pomorzu we wtorek wystąpią przejaśnienia! – Prognoza na 3 listopada

Nad obszar północnej Polski w najbliższych godzinach nadal napływać będzie dość ciepłe i na ogół też nieco wilgotne powietrze z południowego-zachodu i zachodu Europy. W dodatku pogodę na Pomorzu kształtować będzie wyż znad Wysp Brytyjskich.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu również mogą miejscami rozwijać się liczne mgły i zamglenia. W zamian tego pojawi się całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i niewykluczone lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +12°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty z południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu będzie na ogół występować zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które dodatkowo przelotnie przyniesie ze sobą opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do +15°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach pomału zacznie już rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

Comments are closed.