W poniedziałek będzie ciepło i lokalnie pojawią się burze! – Prognoza na 2 listopada

Z początkiem nowego tygodnia wpływ na pogodę w naszym kraju będzie mieć dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Morza Północnego oraz system frontów atmosferycznych. W zamian tego cały czas do Polski napływać będzie niestabilne oraz ciepłe i na ogół też wilgotne powietrze z południowego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się też całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i niewykluczone lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +11°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach również mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia. W zamian tego pojawi się też całkowite i na ogół duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do +20°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego – zachodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do do 40-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Comments are closed.