Na Pomorzu w poniedziałek będzie ciepło i z deszczem! – Prognoza na 2 listopada

W nowym tygodniu wpływ na pogodę w północnej części Polski będzie nadal mieć dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Morza Północnego oraz system frontów atmosferycznych. Poza tym nad Pomorze napływać będzie niestabilne oraz między innymi też ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z południowego-zachodu i północnego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu również mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia. W zamian tego będzie pochmurnie oraz dodatkowo pojawią się przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i niewykluczone są lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +9°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty z południowego – zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południa. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Z kolei w Dzień Zadusznych na Pomorzu i Wybrzeżu pogoda będzie bez większych zmian. Pojawią się liczne chmury, które przyniosą ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i niewykluczone też lokalne burze z gradem. Dodatkowo miejscami możliwe są również liczne mgły i zamglenia. Temperatura powietrza wyniesie od +16°C do +18°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty z południowego – zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą od południa. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 40-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie pomału już rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Comments are closed.