W niedzielę miejscami wyjdzie słońce i popada deszcz! – Prognoza na 1 listopa

We Wszystkich Świętych wpływ na pogodę w naszym kraju będzie mieć pole podwyższonego ciśnienia atmosferycznego. W zamian tego do Polski cały czas napływać będzie dość ciepłe i na ogół umiarkowanie wilgotne powietrze z południowego-zachodu i północnego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w sobotnią noc i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia. Poza tym początkowo powinno być bez opadów i burz. Jedynie przelotne słabe opady deszczu lub mżawki mogą występować częściowo na Pomorzu i południowym-zachodzie Polski. W zamian tego pojawi się też małe oraz zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do +8°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1025 hPa.

Z kolei we Wszystkich Świętych w wielu miejscach Polski oraz nad samym morzem i w górach również będą rozwijać się liczne mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się też małe oraz zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są między innymi lokalne burze z gradem. Jedynie dość pogodnie i bez opadów powinno być na północnym-wschodzie oraz częściowo w Centrum na wschodzie i południowym-wschodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do +16°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i południowego-zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 40-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Comments are closed.