W weekend wystąpią mgły i opady deszczu! – Prognoza na 31 października

Przez weekend wpływ na pogodę w naszym kraju będzie mieć pole podwyższonego ciśnienia atmosferycznego. Poza tym cały czas nad obszar Polski napływać będzie dość ciepłe i na ogół nieco wilgotne powietrze z południowego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się całkowite oraz zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które dodatkowo przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i niewykluczone lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być na Warmii i Mazurach. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C  do +13°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie nadal wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie wskaże 1016 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach również lokalnie i miejscami mogą rozwijać się mgły i zamglenia. W zamian tego przeważać na niebie będzie zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki o zmiennym natężeniu. Dodatkowo na zachodzie oraz częściowo w Centrum i na południu kraju niewykluczone są lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być na Warmii i Mazurach oraz częściowo w Centrum Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do +16°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu i północnego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1024 hPa.

Comments are closed.