W weekend na Pomorzu pogoda będzie bardzo zmienna! – Prognozy Pogody

Przez weekend wpływ na pogodę w północnej części Polski będzie mieć pole podwyższonego ciśnienia atmosferycznego. W zamian tego cały czas nad Pomorze napływać będzie dość ciepłe i na ogół też umiarkowanie wilgotne powietrze z południa i południowego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w sobotnią noc i o poranku na Pomorzu również mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz pojawi się duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki o zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie w granicach +4°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu i północnego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie rosnąć oraz o północy na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Z kolei z początkiem weekendu przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu również możliwe są liczne mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które dodatkowo częściowo nad samym morzem przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu. Na pozostałym obszarze województwa powinno być bez opadów. Temperatura powietrza oscylować będzie w granicach +13°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu i północnego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-40 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie lekko się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1023 hPa.

Natomiast w niedzielną noc i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu również mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +6°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty z południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie pomału już spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1023 hPa.

Z kolei we Wszystkich Świętych na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz między innymi pojawi się duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które dodatkowo częściowo nad samym morzem i Wybrzeżu przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu. Na pozostałym obszarze początkowo do wieczora powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do +14°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty z południowego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 50-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach na nowo zacznie wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Comments are closed.