W czwartek przez Pomorze przejdą lokalne burze! – Prognoza na 29 października

W ciągu najbliższych godzin nad obszar północnej Polski napływać będzie niestabilne oraz dość ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z południowego-zachodu. Poza tym pogodę na Pomorzu kształtować będzie pole nieco podwyższonego ciśnienia atmosferycznego.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal występować będzie duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i niewykluczone lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie w granicach +6°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty z południowego – zachodu oraz w porywach będzie on dochodzić do 45-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu również występować będzie duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które między innymi przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i dodatkowo niewykluczone też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie w granicach +12°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 35-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nieco wzrośnie i w południe na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

Comments are closed.