W środę miejscami zagrzmi i wyjdzie słońce! – Prognoza na 28 października

Nad obszarem Polski w ciągu doby pogodę kształtować będzie pole nieco obniżonego ciśnienia atmosferycznego. W zamian tego cały czas do naszego kraju napływać będzie dość ciepłe i na ogół też dość wilgotne powietrze z południowego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach będzie występować zmienne oraz całkowite jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się przelotne opady deszczu i mżawki o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być na wschodzie i południowym-wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +7°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach nadal występować będzie zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które na Wybrzeżu oraz częściowo w północnej i Centralnej Polsce przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki o zmiennym natężeniu. Dodatkowo w tej części obszaru niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Na pozostałym obszarze kraju i w górach powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do +17°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący z od południowego – zachodu i południowego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Comments are closed.