W poniedziałek będzie ciepło i ze zmienną pogodą! – Prognoza na 26 października

Na początku tygodnia wpływ na pogodę w naszym kraju będzie mieć dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Niemiec. Poza tym cały czas do Polski napływać będzie ciepłe i na ogół też umiarkowanie wilgotne powietrze z południa Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach również możliwe są miejscami liczne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się też małe oraz zmienne jak i duże oraz też całkowite zachmurzenie, które częściowo na Pomorzu a także na południu i wschodzie przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu. Na pozostałym obszarze powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +11°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-65 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach również możliwe są miejscami liczne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się też zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które dodatkowo przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki o zmiennym natężeniu. W zamian tego na zachodzie i Pomorzu niewykluczone są lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być na północnym-wschodzie częściowo w Centrum na południu i wschodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +16°C do +19°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1009 hPa.

Comments are closed.