W niedzielę będzie ciepło i dość pogodnie! – Prognoza na 25 października

W najbliższych godzinach wpływ na pogodę w naszym kraju będzie mieć początkowo pole podwyższonego ciśnienia atmosferycznego, które sprzyjać będzie ładnej i ciepłej pogodzie. W zamian tego do Polski napływać będzie ciepłe i na ogół też umiarkowanie wilgotne powietrze z południa Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach będzie występować zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które między innymi częściowo na północy i południowym-wschodzie Polski przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu lub mżawki. Dodatkowo na Warmii i Mazurach niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Na pozostałym obszarze kraju i w górach powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +8°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i południowego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach będzie ciepło i bez opadów. Poza tym pojawi się zmienne oraz małe jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które dodatkowo częściowo na Pomorzu oraz też nad samym morzem i częściowo na południowym-wschodzie kraju przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +17°C do +20°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i południowego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Comments are closed.