Weekend minie pod znakiem zmiennej pogody! – Prognoza na 24 października

Przez weekend wpływ na pogodę w naszym kraju będzie mieć pole obniżonego ciśnienia atmosferycznego. Poza tym cały czas do Polski napływać będzie dość ciepłe i na ogół też wilgotne powietrze z północnego-zachodu i zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach będzie nadal występować całkowite jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które między innymi przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być na południu i południowym-wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +11°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego – zachodu i ze zmiennych kierunków. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić 35-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach będzie ciepło. Poza tym pojawi się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które dodatkowo przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i niewykluczone też lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo na zachodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +15°C do +18°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego – zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i północnego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 35-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu będzie wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Comments are closed.