Na Pomorzu w weekend będzie bez większych zmian! – Prognoza Pogody

Przez weekend nad Pomorze nadal napływać będzie ciepłe oraz umiarkowanie wilgotne powietrze z południowego-zachodu i południa Europy. Poza tym pogodę kształtować będzie pole podwyższonego ciśnienia atmosferycznego, które bardzo źle wpływać może na nasze zdrowie jak i samopoczucie.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w sobotnią noc i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal występować będzie duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i niewykluczone lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +9°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić 35-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Z kolei z początkiem weekendu w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu Wybrzeżu również występować będzie duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i niewykluczone lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C do +16°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić 35-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Natomiast w niedzielną noc i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal będzie utrzymywać się duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza oscylować będzie w granicach +8°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 35-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu na Pomorzu będzie ciepło i też bez opadów. Poza tym utrzyma się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie w granicach +17°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 35-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Comments are closed.