Już w najbliższy weekend zmiana czasu!

W nadchodzący weekend nastąpi zmiana czasu, która odbędzie się w nocy z soboty na niedzielę. Zmianę odczują też pasażerowie PKP.

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

To bardzo dobra wiadomość dla śpiochów, bowiem pośpimy o godzinę dłużej. Zegarki cofamy z godziny 3:00 na godzinę 2:00. O ile smartfony  w większości  same zmienią  czas to będziemy musieli pamiętać o przestawieniu tradycyjnych zegarów. Mimo iż zyskamy godzinę snu, należy pamiętać o tym, że zmrok zacznie zapadać znacznie wcześniej niż dotychczas. Uwzględnijmy to w naszych planach na dni wolne.

Na początku lutego 2018 Parlament Europejski przegłosował rezolucję, w której przedstawiał wsparcie dla likwidacji zimowej zmiany czasu. Dodatkowo w głosowaniu brało 384 europarlamentarzystów, którzy poparli nowy akt prawny, 153 osoby były przeciw, a 12 wstrzymało się do głosu. Co otworzyło właśnie drogę aby czas letni pozostał w Polsce na stałe. Natomiast w Europie są jednak kraje, które na ogół nie zmieniają czasu, jest to Białoruś i Islandia, na świecie od zmiany czasu odeszła również Japonia.

Naszym zdaniem zmiana czasu jest dobra. Gdybyśmy pozostali na stałe w czasie letnim, w czasie zimy jasno robiłoby się dopiero w okolicach godziny 9:00. Natomiast jeśli zostalibyśmy w czasie zimowym, widno robiło by się latem o godzinie 2 w nocy, a zmrok zapadałby o godzinie 20. I tak źle i tak nie dobrze 😉

Do czasu letniego wrócimy niebawem, bo już pod koniec marca 😉

Comments are closed.