W piątek wystąpią lokalne burze i będzie ciepło! – Prognoza na 23 października

W najbliższych dniach pogodę w naszym kraju kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Skandynawii. Dodatkowo cały czas do Polski napływać będzie niestabilne oraz też dość ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z zachodu i północnego-zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach będzie nadal występować całkowite oraz zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego na Wybrzeżu oraz na zachodzie i Pomorzu pojawią się przelotne opady deszczu  i mżawki a także niewykluczone mogą być lokalne burze z gradem. Na pozostałym obszarze Polski i w górach początkowo powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +12°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-65 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach nadal występować będzie zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które między innymi przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu jak i niewykluczone lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być na południu kraju i w górach. Temperatura powietrza wyniesie od +16°C do +20°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Comments are closed.