Na Pomorzu wystąpią opady deszczu i przejaśnienia! – Prognoza na 23 października

Wpływ na pogodę w północnej części Polski w ciągu doby będzie nadal mieć dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Skandynawii oraz system frontów atmosferycznych. Poza tym nad Pomorze napływać będzie dość ciepłe oraz wilgotne powietrze z zachodu i południowego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu będzie występować duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które między innymi przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu jak i niewykluczone też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza oscylować będzie w granicach +11°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty z południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić 50-65 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu będzie na ogół występować zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które między innymi przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki o zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +15°C do +18°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1009 hPa.

Comments are closed.