W całej Polsce będzie ciepło oraz powieje silny wiatr! – Prognoza na 22 października

W ciągu najbliższych godzin wpływ na pogodę w naszym kraju będzie mieć dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Skandynawii. Poza tym cały czas do Polski napływać będzie ciepłe i na ogół też dość wilgotne powietrze z zachodu i południowego-zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach nadal możliwe są liczne zamglenia. W zamian tego utrzyma się zmienne oraz całkowite jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które między innymi na Wybrzeżu i północy Polski przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i niewykluczone lokalne burze z gradem. Na pozostałym obszarze kraju i w górach powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +12°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty z południowego – zachodu i południa. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 50-100 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski będzie ciepło i na ogół bez opadów. Jedynie przelotne opady deszczu i niewykluczone lokalne burze z gradem mogą pojawić się na Wybrzeżu i Pomorzu. Poza tym utrzyma się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do +20°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Comments are closed.