Uwaga! silny wiatr może powodować przerwy w dostawie prądu! – Ważna Informacja

Nad obszarem naszego kraju w najbliższych dniach wpływ na pogodę będzie mieć dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Morza Północnego i Skandynawii. Dodatkowo zaostrzony gradient ciśnienia spowoduje wystąpienie silnego wiatru, który powodować może szkody.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Źródło Danych - Wetterzentrale.de

Źródło Danych – Wetterzentrale.de

Szczególnie najbardziej groźna sytuacja będzie wyglądać na Wybrzeżu oraz między innymi na zachodzie i północy. Tam z kolei silny wiatr w porywach będzie dochodzić do 70-100 km/h. W zamian tego jego głównym zagrożeniem będą też silne opady konwekcyjne i niewykluczone lokalne burze z gradem. Zaś na pozostałym obszarze naszego kraju również wiatr da się we znaki ale nie powinien stwarzać aż tak zagrożenia.

Źródło Danych - Wetterzentrale.de

Źródło Danych – Wetterzentrale.de

Źródło Danych - Modellzentrale.de

Źródło Danych – Modellzentrale.de

Natomiast tak silny wiatr między innymi na terenie Polski i w całym pasie nadmorskim będzie uszkadzać sieci energetyczne oraz łamać też gałęzie drzew, które spowodują liczne utrudnienia komunikacyjne. Oprócz silnego wiatru jak już wcześniej informowaliśmy będą również zagrażać silne opady konwekcyjne.

Źródło Danych - Wetterzentrale.de

Źródło Danych – Wetterzentrale.de

W związku z czym zalecamy Państwu zabezpieczyć wszelkie luźne przedmioty, które mogą być uszkodzone jak i porwane przez silny wiatr. Natomiast jak nie musimy nie parkujmy swoich samochodów pod drzewami, które dodatkowo stwarzać będą największe zagrożenie dla naszego zdrowia i otoczenia.

Comments are closed.