We wtorek wystąpi silny wiatr i pojawią się chmury! – Prognoza na 20 października

W najbliższych godzinach do Polski nadal napływać będzie chłodne i na ogół wilgotne powietrze z południowego-zachodu. Poza tym pogodę w naszym kraju początkowo kształtować będzie między innymi pole podwyższonego ciśnienia atmosferycznego.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach również mogą rozwijać się miejscami liczne zamglenia. W zamian tego pojawi się też zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które dodatkowo na Wybrzeżu o częściowo na północy Polski przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i niewykluczone lokalne burze z gradem. Na pozostałym obszarze kraju i w górach powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +4°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu i południowego- zachodu. Jedynie na Wybrzeżu i w północnej części Polski będzie on umiarkowany i porywisty oraz w porywach będzie on dochodzić 40-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1024 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski również utrzyma się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które między innymi na Wybrzeżu i częściowo w północnej Polsce przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki o zmiennym natężeniu. Na pozostałym obszarze kraju i w górach powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do +15°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal pomału będzie spadać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1026 hPa.

Comments are closed.