We wtorek na Pomorzu będzie chłodno i wietrznie! – Prognoza na 20 października

Nad obszar północnej Polski w ciągu doby nadal napływać będzie chłodne i między innymi wilgotne powietrze z południowego-zachodu Europy. W dodatku na pogodę systematycznie zacznie oddziaływać kolejny dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Morza Północnego oraz system frontów atmosferycznych.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu również mogą rozwijać się liczne zamglenia oraz między innymi pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i niewykluczone też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do +5°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego – zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie pomału spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu również niewykluczone są liczne zamglenia. Poza tym powinno być bez opadów oraz między innymi utrzyma się duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +11°C do +12°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie na nowo wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

Comments are closed.