W poniedziałek lokalnie zagrzmi i wyjdzie słońce! – Prognoza na 19 października

Nad obszar naszego kraju z początkiem nowego tygodnia nadal napływać będzie niestabilne oraz chłodne i na ogół też dość wilgotne powietrze z zachodu Europy. W dodatku pogodę w Polsce kształtować będzie wyż znad Rumunii.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem również mogą wystąpić liczne zamglenia oraz między innymi pojawi się całkowite jak i duże a także zmienne zachmurzenie. Poza tym pojawią się przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i dodatkowo niewykluczone są lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +7°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski również możliwe są liczne zamglenia oraz pojawi się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym na Pomorzu w Centrum na wschodzie i południowym-wschodzie możliwe będą przelotne opady deszczu i lokalne burze z gradem. Na pozostałym obszarze kraju powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +11°C do +12°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i północnego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

Comments are closed.