W niedzielę wystąpi silny wiatr i przejdą burze! – Prognoza na 18 października

Nad obszar naszego kraju w najbliższych godzinach nadal napływać będzie niestabilne oraz wilgotne powietrze z zachodu i północnego-zachodu Europy. Poza tym pogodę kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Zatoki Fińskiej i system frontów atmosferycznych.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem nadal występować będzie całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które między innymi przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki o zmiennym natężeniu oraz niewykluczone lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być na północnym-wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do  +8°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i północnego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach będzie występować duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które między innymi przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. W zamian tego niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +13°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i północnego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 50-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Comments are closed.