W weekend możliwe są lokalne burze i przejaśnienia! – Prognoza na 17 października

Przez weekend wpływ na pogodę w naszym kraju będzie mieć dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Zatoki Fińskiej oraz system frontów atmosferycznych. Poza tym cały czas napływać będzie niestabilne oraz też chłodne i na ogół wilgotne powietrze z północy i zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku nadal niewykluczone są liczne zamglenia oraz między innymi pojawi się całkowite jak i duże i zmienne zachmurzenie, które dodatkowo przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. W zamian tego niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo w Centrum i na i północnym-wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +6°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny z północnego – wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od wschodu i południowego – wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem nadal występować będzie zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które dodatkowo przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. W zamian tego niewykluczone są lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być na Warmii i Mazurach. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +13°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany z północnego – wschodu ze zmiennych kierunków. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Comments are closed.