W piątek lokalnie zagrzmi i będzie chłodno! – Prognoza na 16 października

Nad obszar naszego kraju w najbliższych dniach nadal napływać będzie niestabilne oraz chłodne i na ogół wilgotne powietrze z południowego-wschodu i północy Europy. W zamian tego na pogodę we wschodniej części Polski oddziaływać będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad zachodniej części Rosji.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz między innymi utrzyma się zmienne a także całkowite i na ogół duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które dodatkowo przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu. W zamian tego niewykluczone są lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo w Centrum Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +7°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany z północnego – wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący z północy i północnego – zachodu. Jedynie na Wybrzeżu i w pasie nadmorskim będzie on dość silny mi miejscami porywisty w porywach do 40-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się całkowite oraz zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i niewykluczone lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo na północnym-wschodzie. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +13°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z północnego – wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący z północy i ze wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Comments are closed.