W czwartek wystąpią przejaśnienia i lokalne burze! – Prognoza na 15 października

Na pogodę w naszym kraju w najbliższych godzinach wpływ będzie nadal mieć pole obniżonego ciśnienia atmosferycznego. W zamian tego cały czas do Polski napływać będzie bardzo niestabilne oraz chłodne i na ogół wilgotne powietrze z północnego-wschodu i południowego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem również możliwe są liczne mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się zmienne oraz całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które między innymi przyniesie ze sobą silne opady deszczu a w górach również mokrego śniegu. Dodatkowo możliwe są lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do +11°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z północnego – wschodu i północnego – zachodu. Jedynie na południu w Centrum i na wschodzie będzie on zmienny. W zamian w tego w wielu miejscach i na Wybrzeżu będzie w porywach on dochodzić do 40-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie pomału już rosnąć oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1003 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach również możliwe są liczne mgły i zamglenia oraz między innymi pojawi się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które dodatkowo przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu a w górach również  deszczu ze śniegiem jak i niewykluczone lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do +14°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany z północnego – wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i północnego – zachodu. Jedynie na Wybrzeżu i w całym pasie nadmorskim będzie początkowo jeszcze on silny i porywisty oraz w porywach może lokalnie dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie rosnąć oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Comments are closed.