W czwartek na Pomorzu wiatr nieco osłabnie! – Prognoza na 15 października

 W najbliższych godzinach wpływ na pogodę w północnej Polsce będzie mieć pole obniżonego ciśnienia atmosferycznego. Poza tym cały czas nad Pomorze napływać będzie bardzo niestabilne oraz między innymi też chłodne i na ogół wilgotne powietrze z północnego-wschodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu również możliwe są liczne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się zmienne i całkowite zachmurzenie, które między innymi przyniesie ze sobą ulewne opady deszczu i niewykluczone lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +10°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z północnego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1006 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu również możliwe są liczne mgły i zamglenia oraz dodatkowo pojawi się duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które między innymi przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i niewykluczone też lokalne burze. Temperatura powietrza wyniesie w granicach +14°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu i północnego – zachodu. Jedynie na Wybrzeżu i w całym pasie nadmorskim będzie on silny i porywisty oraz w porywach będzie dochodzić 40-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Comments are closed.