W środę pojawi się bardzo silny wiatr z ulewami! – Prognoza na 14 października

Nad obszarem naszego kraju w ciągu doby wpływ na pogodę będzie mieć dynamiczny układ niskiego ciśnienia oraz system frontów atmosferycznych. W dodatku cały czas do Polski napływać będzie bardzo niestabilne i na ogół też wilgotne powietrze z północnego-wschodu i wschodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku również na terenie Polski oraz w górach i nad samym morzem mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się całkowite zachmurzenie, które między innymi przyniesie ze sobą ulewne opady deszczu i mżawki. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +11°C. Wiatr na ogół będzie silny i porywisty z północnego – wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 70-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1001 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach również możliwe są liczne mgły i zamglenia oraz między innymi pojawi się całkowite jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które dodatkowo przyniesie ze sobą ulewne opady deszczu i niewykluczone lokalne burze z gradem. W zamian tego w górach i częściowo na południu Polski możliwe są również przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura powietrza wyniesie od +11°C do +14°C. Wiatr na ogół będzie słaby i dość silny z północnego – wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu i południowego – zachodu. Jedynie na zachodzie oraz też na północy naszego kraju i szczególnie nad Bałtykiem będzie on bardzo silny i porywisty. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 80-115 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie dość szybko już rosnąć oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 999 hPa.

Comments are closed.