Uwaga! silny wiatr może powodować szkody i cofkę na Bałtyku! – Ważne Ostrzeżenie

W najbliższych godzinach wpływ na pogodę w naszym kraju będzie mieć dynamiczny układ niskiego ciśnienia, którego centrum niżu przemieszczać będzie się nad obszarem Polski. Poza tym duży kontrast termiczny temperatury jak i zaostrzony gradient ciśnienia spowoduje pojawienie się silnego wiatru i sztormu nad Bałtykiem.

Autor Zdjęcia - Adrian Dorniak - Meteo24

Autor Zdjęcia – Adrian Dorniak – Meteo24

Źródło Danych - Wetterzentrale.de

Źródło Danych – Wetterzentrale.de

Jak wynika z najnowszych aktualizacji z modeli numerycznych najbliższe dni zapiszą się pod znakiem bardzo dynamicznej pogody. W dodatku dadzą się we znaki ulewne opady deszczu, które powodować mogą błyskawiczne podtopienia. Poza tym silny wiatr i niebezpieczny sztorm również będzie powodować szkody na terenie Polski jak i w całym pasie nadmorskim. Szczególnie najmocniej będzie wiało na północy i zachodzie naszego kraju w porywach do 70-115 km/h. Dodatkowo w gminach nadmorskich prognozuje się bardzo niebezpieczną cofkę, która powodować będzie błyskawiczne zalania i podtopienia.

Źródło Danych - Wetterzentrale.de

Źródło Danych – Wetterzentrale.de

Źródło Danych - Wetterzentrale.de

Źródło Danych – Wetterzentrale.de

Źródło Danych - WSCHARTS.Com

Źródło Danych – WXCHARTS.Com

Szczególnie silnym podmuchom wiatru będą między innymi towarzyszyć lokalne burze i miejscami nawalne opady deszczu. Z kolei w gminach nadmorskich silny północno – wschodni wiatr będzie mógł powodować zalania plaż czy też podmywać miejsca w porcie. Z tego względu kochani zalecamy zabezpieczyć wszystkie luźne przedmioty jak i zabudowania, które mogą być uszkodzone przez silny wiatr.

 

Comments are closed.