Na Pomorzu i Wybrzeżu w środę wystąpi silny wiatr! – Prognoza na 14 października

W najbliższych godzinach na pogodę w północnej części Polski oddziaływać będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia, którego centrum niżu znajdować będzie się nad naszym krajem. Poza tym cały czas napływać będzie bardzo niestabilne oraz chłodne i na ogół wilgotne powietrze z północnego-wschodu i wschodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się całkowite zachmurzenie, które między innymi przyniesie ze sobą ulewne opady deszczu i niewykluczone lokalne burze. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +10°C. Wiatr na ogół będzie silny i porywisty z północnego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 70-100 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu również mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz dodatkowo utrzyma się całkowite zachmurzenie, które między innymi przyniesie ze sobą ulewne opady deszczu i mżawki. W zamian tego niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie w granicach +12°C. Wiatr na ogół będzie bardzo silny i porywisty z północnego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 70-115 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1004 hPa.

Comments are closed.