We wtorek przejdą ulewy z bardzo silnym wiatrem! – Prognoza na 13 października

W najbliższych godzinach nad obszar naszego kraju w dalszym ciągu napływać będzie bardzo niestabilne oraz dość chłodne i na ogół wilgotne powietrze z południowego-wschodu. Dodatkowo pogodę kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Bałkanów i między innymi system frontów atmosferycznych.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach będą mogły rozwijać się liczne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się całkowite oraz zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które dodatkowo przyniesie ze sobą silne opady deszczu i mżawki. W zamian tego niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Jedynie początkowo bez opadów i burz powinno być częściowo na zachodzie i północy Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +6°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie szybko spadać a później na nowo zacznie wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach również możliwe są liczne mgły i zamglenia oraz między innymi utrzyma się też całkowite jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które dodatkowo przyniesie ze sobą ulewne opady deszczu, które powodować będą błyskawiczne podtopienia i zalania. W zamian tego niewykluczone są lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +15°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i bardzo silny z północnego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1007 hPa.

Comments are closed.