We wtorek na Pomorzu pogoda będzie dynamiczna – Prognoza na 13 października

Nad Pomorze w najbliższych godzinach nadal napływać będzie bardzo niestabilne oraz dość chłodne i na ogół wilgotne powietrze z południowego-wschodu Europy. Poza tym pogodę w północnej części Polski kształtować będzie między innymi dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Bałkanów oraz system frontów atmosferycznych.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu początkowo będzie bez opadów i burz oraz między innymi niewykluczone są liczne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +5°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu również możliwe są liczne mgły i zamglenia oraz między innymi pojawi się całkowite zachmurzenie, które dodatkowo przyniesie ze sobą silne opady deszczu i niewykluczone lokalne burze. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do +14°C. Wiatr na ogół będzie silny i porywisty z północnego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

 

Comments are closed.