W poniedziałek przez Pomorze przejdą lokalne burze! – Prognoza na 12 października

Nad Pomorze z początkiem nowego tygodnia nadal napływać będzie bardzo niestabilne oraz dość chłodne i na ogół wilgotne powietrze z południowego-zachodu i zachodu Europy. Dodatkowo na pogodę w północnej części Polski oddziaływać będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Bałkanów i system frontów atmosferycznych.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu będzie chłodno i początkowo bez opadów. Jedynie przelotne opady deszczu i niewykluczone lokalne burze z gradem możliwe są na Wybrzeżu. Poza tym utrzyma się duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +5°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie pomału spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu będzie nadal występować duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które między innymi przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu jak i też niewykluczone lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do +13°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i południowego – wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach od nowa zacznie wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Comments are closed.