W niedzielę pojawią się przejaśnienia i lokalne burze! – Prognoza na 11 października

W najbliższych godzinach nad obszar Polski w dalszym ciągu napływać będzie niestabilne oraz między innymi chłodne jak i wilgotne powietrze z południowego-zachodu i zachodu Europy. Poza tym pogodę w naszym kraju kształtować będzie początkowo pole podwyższonego ciśnienia atmosferycznego.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach będzie chłodnie oraz między innymi pojawi się też duże jak i zmienne zachmurzenie, które między innymi przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki o zmiennym natężeniu. Dodatkowo możliwe są też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +7°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem nadal występować będzie całkowite oraz zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które między innymi przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone mogą być lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo na zachodzie oraz też częściowo na północy i w Centrum kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do +14°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach na Wybrzeżu i w całym pasie nadmorskim będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Comments are closed.