W piątek wystąpi silny wiatr i lokalnie przejdą burze! – Prognoza na 9 października

Nad obszar Polski w najbliższych godzinach również napływać będzie niestabilne oraz między innymi napływać będzie umiarkowanie ciepłe i na ogół dość wilgotne powietrze z południowego-zachodu Europy. Poza tym pogodę w naszym kraju kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Morza Norweskiego.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach będzie występować całkowite oraz zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które dodatkowo przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki o zmiennym natężeniu. W zamian tego niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Jedynie początkowo bez opadów i burz powinno być na południu w Centrum i na wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +12°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego – zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południa i północnego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 50-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach również pojawi się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i niewykluczone lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być na wschodzie i południowym – wschodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +15°C do +19°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i północnego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Comments are closed.