Na Pomorzu w piątek przejdą burze z silnym wiatrem! – Prognoza na 9 października

Nad Pomorze w najbliższych godzinach nadal napływać będzie umiarkowanie ciepłe jak i dość wilgotne powietrze z południowego-zachodu Europy. Dodatkowo pogodę w północnej części Polski kształtować w dalszym ciągu będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Morza Norweskiego.

Autor Zdjęcia - Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia – Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu będzie na ogół występować całkowite zachmurzenie, które przyniesie ze sobą silne opady deszczu i niewykluczone lokalne burze. Temperatura powietrza oscylować będzie w granicach +11°C. Wiatr na ogół będzie silny i porywisty z południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 50-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu przeważnie występować będzie duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które między innymi przyniesie ze sobą przelotne jak i silne opady deszczu i niewykluczone mogą być też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +15°C do +18°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i północnego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Comments are closed.