Na Pomorzu w czwartek mogą rozwijać się burze! – Prognoza na 8 października

Nad Pomorze w najbliższych godzinach nadal napływać będzie umiarkowanie ciepłe i na dość wilgotne powietrze z zachodu Europy. Poza tym pogodę na północy Polski kształtować będzie pole podwyższonego ciśnienia atmosferycznego.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu będzie występować zmienne zachmurzenie, które między innymi przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie +7 do +8. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny z południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie wyraźnie i bardzo mocno nadsię wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu będzie przeważnie występować duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które między innymi przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i niewykluczone lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza oscylować będzie w granicach +15. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Comments are closed.