W środę miejscami zagrzmi i wyjdzie zza chmur słońce! – Prognoza na 7 października

W najbliższych godzinach pogodę w naszym kraju nadal kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad wschodniej części Atlantyku. Poza tym cały do Polski napływać będzie niestabilne oraz między innymi też umiarkowanie wilgotne i na ogół dość wilgotne powietrze z południowego-wschodu i południa Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w cały naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach będzie na ogół występować zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które między innymi przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i niewykluczone lokalne burze z gradem. Jedynie początkowo bez opadów powinno być na północnym-wschodzie oraz częściowo w Centrum na południu i wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +10°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach będzie występować duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które między innymi przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i niewykluczone też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +16°C do +18°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1009 hPa.

Comments are closed.