Na Pomorzu w środę również rozwijać mogą się burze! – Prognoza na 7 października

Nad Pomorze w najbliższych godzinach nadal napływać będzie niestabilne oraz między innymi umiarkowanie ciepłe i na ogół też dość wilgotne powietrze z południowego-wschodu i południa Europy. Poza tym pogodę w tej części Polski w dalszym ciągu kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad wschodniej części Atlantyku. 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu będzie chłodno oraz między innymi utrzyma się też duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które dodatkowo przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i niewykluczone lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +10°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty z południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1002 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu również występować będzie duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które między innymi przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i niewykluczone lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +16°C do +18°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo zacznie pomału rosnąć i w południe na poziomie morza wskaże 1007 hPa.

Comments are closed.